Terapi, Kişisel Gelişim ve İnsan Kaynakları Yönetimi tecrübemizi aktarmak için çeşitli eğitim programlarımız bulunmaktadır.

Eğitimlerimiz hem Salt Psikoloji ofisinde genel katılıma açık, hem de kurumlara özel düzenlenebilmektedir.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri

Terapi Eğitimleri

Travma, Bağlanma ve Nörobilim Eğitimleri

Travma fizyolojisini ve bu bağlamda bedenin bilgeliğini anlamaya odaklanan bu eğitimde; anne karnında başlayan ve yaşamımızın birçok alanında kendini gösteren bağlanma teorisi anlatılırken, terapist-danışan ilişkisindeki sözsüz uyumlanmayı ve iyileşme / gelişim için oluşan alanı daha iyi tutmanın yolları öğretilecek, travmanın beynimiz, bedenimiz ve sinir sistemimiz üzerinde nasıl etkileri olduğu gösterilecek, bedenimizdeki doğal şifacı ile bağlantıya geçilecek ve nöropsikoloji alanındaki en önemli teorilerden bahsederken hem teorik, hem de deneyimsel seanslarımızda hemen uygulayabileceğiniz çalışmalar yapılacaktır.

Süpervizyon

Süpervizyon süreci psikoterapi ve ruh sağlığı alanında çalışan uzmanların eğitimlerinin en önemli parçalarından biridir. Özellikle Amerika ve Avrupa’da klinik psikoloji ve ruh sağlığı bölümlerinde akademide ve alanda süpervizyona çok önem verilir, eğitimin ağırlıklı parçasını süpervizyon oluşturur. Türkiye’de de bu farkındalığın artmakta olması çok sevindirici. Vakaları daha derin bir anlayışla ele almak, gerek teorik, gerekse deneyimsel olarak takıldıkları noktalarda alanında uzmanlaşmış kişiden görüş ve yönlendirme almak, bu sayede kör noktalarını fark etmek, terapötik ilişkideki aktarımları fark etmek, bunu terapi sürecinde etkin bir biçimde kullanabilmek ve alandaki gelişmeleri yakından takip edebilmek ruh sağlığı uzmanını çok güçlendirir ve yetkinliğini arttırır.

En iyi öğrenme yollarından biri usta-çırak ilişkisinde pişmek, deneyim kazanmak ve arkasındaki destek ile daha fazla ilerlemeye ve gelişime cesaret bulmaktır. Süpervizyon sürecinde de süpervizör ve süpervizesi arasında benzer bir ilişki söz konusudur. Bu süreçte süpervize daha da güçlenir, vakaları ile çalışırken yolunu daha rahat bulur, üzerinde çalıştığı uzmanlık alanını içselleştirir ve bu sayede de daha yaratıcı olabilir, çalıştığı vaka çeşitliliğini arttırabilir, kendisini daha destekli hisseder ve ruh sağlığı alanının önemli bir handikapı olan duygusal tükenmişlikle de daha iyi başa çıkabilir.

Süpervizör Şirin Atçeken’den randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.