Oya Azakoğlu

Oya Azakoğlu

Klinik Psikolog, Çift ve Aile Terapisti

2006 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan UCLA Berkeley’de Proje Yönetimi sertifika programını tamamlamıştır. İş hayatına başladıktan sonra uluslararası firmalarda denetim ve yönetim pozisyonlarında çalışmıştır. Sonrasında psikoloji alanına geçerek önce Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamlayarak psikolog olmuş, takip eden senelerde de İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Program içerisindeki alt dalı olan Çift ve Aile Terapisi diplomasını da alarak Klinik Psikolog ve Çift ve Aile terapisti olarak çalışmaya başlamıştır. 

2017 yılından itibaren Dr. Yankı Yazgan ile beraber Güzel Günler Klinik bünyesinde yetişkin, çift ve ailelerle çalışmalarına devam ederken okul ve aile odaklı projelerde de yürütücü olarak yer almıştır. Oluşumunun ilk başından beri parçası olduğu “Paylaş Büyüsün” projesinde hala katkı sağlayıcı olarak yer almaktadır. Ailelere yönelik düzenlenen seminerler ve çalışma gruplarında yürütücü olarak yer almaktadır. Aynı zamanda şirketler için düzenlenen eğitimlerde katkı sağlayıcı olarak yer almaktadır. 

Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimi ile beraber çalışmalarına eklediği duygu odaklı yaklaşımları çift, aile ve yetişkinlerle beraber uygulamaktadır. Aynı zamanda Duygu Odaklı Çift Terapisi Derneği üyesidir. Çalışmalarında sistemik terapi  ve Somatik Deneyimleme uygulamalarına da yer vermektedir. Çift, yetişkin ve ailelerle İngilizce terapi de yapmaktadır. 

Çift ve Aile Terapileri Derneği (Çated) üyesidir.