fbpx

Özge Berçin

Özge BERÇİN, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu ve Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Ardından ICF akredite koçluk eğitimleri, Gottman Çift Terapisi 1.2.ve 3. düzey eğitimi, duygu odaklı çift terapisi eğitimi ile EMDR 1. düzey eğitimini aldı.

Psikoloji biliminin farklı alanlarına ilgi duyan Özge Berçin, ilişkiler ve performans odağında, davranışlar, düşünceler, duygular, kişilik, değerler ve kültür çerçevesinde hem bireylere, hem çiftlere hem de kurumlara hizmet vermektedir.

Kariyerinde DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde uzun yıllar Danışman, Eğitmen, Koç olarak görev aldı ve Proje Koordinatörü olarak Proje ekibinin yöneticiliğini üstlendi. Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde; sektöründe öncü bir çok kuruma danışmanlık hizmeti verdi; yetkinlik ve yetenek yönetimi uygulamaları, kurumsal gelişim ve bireysel gelişimi hedefleyen birçok projede görev aldı. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi MBA programında, Örgütsel Davranış ve Stratejik Liderlik dersleri vermiştir.

ICF Akredite Forton Group Koçluk Okulunu ve Brief London Koçluk eğitimini tamamlayarak bireysel koçluk görüşmelerine başlayan Özge Berçin aynı zamanda DBE-Forton Koçluk Okulu eğitmenlerindendir. Bireysel hedeflerini keşfetmek, hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik etkin planlar yapmak, stresi etkin yönetmek ve sağlıklı ilişkiler kurmak isteyen bireylerle koçluk görüşmeleri yapmaktadır. Koçluk görüşmelerinde duygusal zeka, pozitif psikoloji, dışavurumcu sanat ve çözüm odaklı koçluk yaklaşımlarını kullanmaktadır.

Çiftlerle çalışmalarında, uzun yıllar süren araştırmalara dayanarak oluşturulmuş Gottman Çift Terapisi ile Duygu Odaklı Çift Terapisi yöntemlerini kullanmaktadır. İlişki dinamiklerini değerlendirerek ilişkilerin güçlenmesi, daha anlamlı ilişkiler kurmak, ilişkide yaşanan problemlerin çözümünü kolaylaştırmak, çiftleri problemlerini çözmek konusunda güçlendirmek ve ilişkileri sağlıklı sonlandırmak konularında çift görüşmelerini sürdürmektedir.

İnsan Kaynakları çalışanlarına yönelik teknik eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim eğitimleri vermektedir. Yetenek yönetimi, duygusal zeka kullanımı, psikolojik dayanıklılık, iletişim, liderlik gelişimi, çalışan bağlılığı ve performans geliştirme konuları kurumsal alandaki ilgi alanlarını oluşturmaktadır.