fbpx

Oya Azakoğlu

Klinik Psikolog / Çift ve Aile Terapisti

Çalışma Alanları; Yetişkin, Çift ve Aile

2006 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan UCLA Berkeley’de Proje Yönetimi sertifika programını tamamlamıştır. İş hayatına başladıktan sonra uluslararası firmalarda denetim ve yönetim pozisyonlarında çalışmıştır. Sonrasında psikoloji alanına geçerek önce Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamlayarak psikolog olmuş, takip eden senelerde de İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Program içerisindeki alt dalı olan Çift ve Aile Terapisi diplomasını da alarak Klinik Psikolog ve Çift ve Aile terapisti olarak çalışmaya başlamıştır.

2017 yılından itibaren Dr. Yankı Yazgan ile beraber Güzel Günler Klinik bünyesinde yetişkin, çift ve ailelerle çalışmalarına devam ederken okul ve aile odaklı projelerde de yürütücü olarak yer almıştır. Oluşumunun ilk başından beri parçası olduğu “Paylaş Büyüsün” projesinde hala katkı sağlayıcı olarak yer almaktadır. Ailelere yönelik düzenlenen seminerler ve çalışma gruplarında yürütücü olarak yer almaktadır. Aynı zamanda şirketler için düzenlenen eğitimlerde katkı sağlayıcı olarak yer almaktadır.

Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimi ile beraber çalışmalarına eklediği duygu odaklı yaklaşımları çiftler ve yetişkinlerle beraber uygulamaktadır. Aynı zamanda Duygu Odaklı Çift Terapisi Derneği yönetim kurulu üyesidir. Somatic Experiencing International (SEI) onaylı Somatik Deneyimleme terapisti olarak da çalışmaktadır. Tamamladığı EMDR 1.Düzey ve 2. Düzey eğitimlerini de sistemik çalışmasına ekleyerek devam etmektedir. Çiftlerle ve yetişkinlerle İngilizce terapi çalışmaları da yapmaktadır.

Çift ve Aile Terapileri Derneği (Çated) üyesidir.